Aparaty stałe metalowe
Aparaty stałe   Aparaty te składają się z mocowanych do zębów zamków metalowych oraz łuków ortodontycznych, pierścieni, rurek policzkowych i innych elementów jak: sprężynki, guziczki, łańcuszki, ligatury itp..

Działają małymi siłami przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu skuteczność ich jest nieporównywalnie większa niż aparatów ruchomych. Współpraca pacjenta ogranicza się do dbałości o aparat i o wzorową higienę jamy ustnej oraz przestrzeganie wizyt kontrolnych i zaleceń lekarza

 W trakcie leczenia wymieniane są łuki ortodontyczne, oraz inne elementy, które stanowią aktywne części aparatu. Ilość łuków zależna jest od wady, fazy leczenia.

SYSTEM DAMONA
  To więcej niż proste zęby!
Przewagi aparatu Damon w stosunku do innych systemów aparatów stałych to:
    • Nadzwyczajne dla uśmiechu i twarzy rezultaty estetyczne.
  W systemie Damona, w celu stworzenia szerokiego, pięknego uśmiechu, stosuje się unikalną filozofię leczenia wychodzącą poza myślenie wyłącznie o prostych zębach.
    • Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych niż przy typowych zamkach.
    • Większy komfort noszenia aparatu (minimalne siły, zredukowany ból i dyskomfort).

  Minęły już czasy kiedy leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. System Damona działa dzięki wysokiej technologii mechanizmowi poślizgowemu, w którym niewielka siła delikatnie przesuwa zęby na poprawne pozycje.
  W konsekwencji występuje niewielka nadwrażliwość zębów po zamontowaniu aparatu, sam zaś aparat jest przyjazny dla środowiska jamy ustnej.
    • Ograniczenie ekstrakcji zębów.
  Leczenie systemem Damon to klinicznie sprawdzony sposób terapii wad zgryzu, który wyrównuje zęby delikatniej i pozytywnie zmienia estetykę twarzy, w większości przypadków bez ekstrakcji i bez aparatów rozrywających szew podniebienny.
    • Łatwość utrzymania higieny w trakcie leczenia.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

  Zamki Damon to zamki bezligaturowe, które nie muszą być „dowiązywane" do łuku aparatu. Aparaty te są bardzo łagodne dla zębów oraz tkanek otaczających zęby, takich jak kości szczęk, korzenie zębów, dziąsła. Druty wysokiej technologii z pamięcią kształtu szybko przesuwają zęby oraz wymagają o wiele mniej aktywacji i regulowania.

  W zamkach systemu Damona zastosowano pasywny mechanizm poślizgowy w celu utrzymania drutu w zamku. Pozwala to na szybsze i wygodniejsze przesuwanie zębów.

  Unikalna budowa tych aparatów pozwala na ruch zębów ograniczając do minimum tarcie, które w metodach tradycyjnych jest efektem ubocznym, powstającym przy przesunięciach zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Można zatem przy zastosowaniu tej metody leczenia dozować minimalne siły, a co za tym idzie ograniczyć w znacznym stopniu dyskomfort i objawy bólowe powstające zwykle w czasie przesuwania zębów.
Aparaty stałe 2TRADYCYJNE ZAMKI

  W innych rodzajach zamków stosowane są ligatury elastyczne, które „wiążą" łuki do zamków. Ligatury elastyczne mogą działać jak „hamulce" w wyniku czego pojawia się tarcie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.

  Nie stosowanie się do zaleceń lekarza i brak dbałości o aparat wydłuża czas leczenia.

 

 
Przebieg leczenia
Aparaty
Higiena
Informacje dla pacjenta
FAQ
Kontakt
  Iga Nowak
97-200 Tomaszów Mazowiecki
  Kontakt telefoniczny
512 330 105

od poniedziałku do piątku
11.00 - 20.00